Koncem tedna (ravno na rojstni dan rojaka Lojzeta Slaka, 23. julija) so si mirnopeški malčki na ploščadi  Muzeja  L. Slaka in T. Pavčka ogledali lutkovno predstavo gledališča Fru Fru z naslovom »O belem mucku, ki je bil čisto črn«. Brezplačno predstavo je omogočil novomeški Razvojni center, v sklopu katerega deluje informacijska točka Europe Direct Novo mesto, ki  je vzpostavljena s strani Evropske komisije. Le ta tudi sofinancira tovrstne aktivnosti, z namenom približevanja Evropske unije vsem njenim prebivalcem. Z lutkovno predstavo so želeli otrokom približati sprejemanje drugačnosti, na voljo pa so imeli tudi pobarvanke, zemljevide in zloženke za otroke ter  informacijsko gradivo o Evropski uniji.

Malčki so bili nad predstavo navdušeni, nekaj staršev pa je s sabo prineslo celo odejo in posedelo na zelenici.

L.B.

Nastop-gledalia-Fru-Fru